
заповніть форму та фахівці дадуть відповідь на ваші запитання. Це не забере багато часу.
Вирішили продати або просто оцінити пляшку вінтажного алкоголю –У чому «вінтаж»?
Наразі «вінтажним» називають усе, що було створено за часів молодості наших батьків. Це так.
І при цьому, якщо «Ford Mustang 1964» викликає повагу як технічно досконала модель минулого століття і предмет пожадання автолюбителів цього століття, то «Москвич-412» таких емоцій не викликає.
Отже:
Щоб у майбутньому стати «вінтажним», а не «просто старим» потрібно і свого часу бути особливим.
Повною мірою це твердження стосується і алкогольних напоїв.
Якщо у вас у колекції пляшка «Совєтського за 2005 рік» – відкоркуйте її на сімейному святі та насолодьтеся цим чудовим напоєм, бо вигідно продати його навряд чи вийде.
Як алкоголю стати вінтажним?
По-перше, бути «гідним при народженні». По-друге, у добрій формі «дожити до старості».
Благородне походження
Перспектива стати вінтажним алкоголем «загрожує» якісним напоям непересічних виробників.
Не важливо, в якій країні було випущено напій: в Україні чи Шотландії. Важлива історія та репутація підприємства, яке його випустило, наскільки напій був гарний у перші роки продажів, скільки пляшок було розлито і, що стосується вин, як довго вони можуть зберігатися у пляшках.
Загалом і в цілому, «родовід» має бути бездоганним. Можливо – інтригуючим.
Гідна старість
Здатність до тривалого зберігання та розвитку у пляшці залежить від типу, первісної якості напою та умов його зберігання. Неправильне зберігання може прискорити втрати кондицій.
Міцні напої (віскі, коньяк, кальвадос) припиняють свій розвиток відразу після розливу і згодом їх якість майже не змінюється. «Старіє» сама пляшка, а не її вміст. Тому зберігатись такі напої можуть практично «вічно».
З вином справи інакше. Сухі червоні вина (наприклад, «Chateau Cheval Blan», «Chateau Lafite Rothschild») «живуть» у пляшці 10-15 і більше років. У білих вин та шампанського цей показник дещо нижчий.
Кріплені та лікерні вина (наприклад, Массандра Мускат Рожевий Десертний, Graham's Vintage Port) здатні розвивати свої якості протягом 20-50 років. Відомі випадки, коли і більш старі вина мали чудові органолептичні властивості.
Іншими словами:
Непоганий 3-річний коньяк, розлитий у 2010 році залишиться 3-річним коньяком у старій пляшці і через 20 років, а хороше бордо, бутильоване того ж року стане дорогим вінтажним напоєм до 2025 року.
Це спрощена версія визначення «вінтажний алкоголь». Існує величезна зацікавленість у алкогольних напоях та інших категоріях колекціонування, в яких поняття «вінтажний» може мати інший сенс.
Які напої можна продати?
У скупку вінтажного алкоголю слід запропонувати великі французькі вина, лімітовані серії шотландських віскі, раритетні випуски кубинського рому, резервні тиражі мексиканської кетили тощо.
Шанси на викуп вінтажного алкоголю підвищуються, якщо ви володар:
- рідкісних віскі закритих шотландських та ірландських винокурень;
- авторських або «святкових» випусків французьких коньяків;
- вин відомих виробників видатних років урожаю;
- продукції кримських підприємств «Массандра», «Коктебель» та «Жовтневий коньячний завод».
До цього варто додати два-три десятки грандіозних австралійських, італійських та чилійських вин, зовсім спеціальні випуски японських, американських та канадських віскі, виняткові португальські портвейни та іспанські хереси... Дуже пафосно? Це тому, що цікавих напоїв – мільйони і їх не перерахувати. Важливо задати напрямок.
Загалом, якщо відчуваєте, що алкоголь «вінтажний» – повідомте про свій намір його продати.
Якщо не відчуваєте – вкажіть назву напою та фахівці допоможуть його оцінити. Адже це ні до чого не зобов'язує.
Оцініть вінтажний напій
Оцінка вінтажного алкоголю та скупка вінтажного алкоголю – два взаємопов'язані етапи одного процесу. Отримайте на старті онлайн-оцінку фахівця, незалежно від того, де ви знаходитесь: у Києві, Харкові, Дніпрі чи іншому місті України.
Це безкоштовно.